Barcode: 3256222040974
Skir
by U Bio, U
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
source of proteins
french milk
high proteins
nutriscore
nutriscore grade a
transformed in france
ab agriculture biologique
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 9.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
LAIT écrémé pasteurisé issu de l'agriculture biologique, ferments lactiques sélectionnés (LAIT).
Allergens
milk
Related Products in Dairies
PELARDONS X2 AOC 22% MG 120 GR
Fromagerie Des Cévennes
C NOVA 3
Fromage Pélardon AOP
La Fromagerie des Cévennes
C NOVA 3
Le moissac des Cévennes
la fromagerie des Cévennes
D
Comte tranches
Les fromagers de St-Omer, Mon village
D NOVA 3
Pélardon AOP
La Fromagerie des Cévennes
C NOVA 3
LE RAPE DU PERE JEAN
Les Fromagers de St-Omer
E NOVA 4
Le Moissac des Cévennes
La fromagerie des Cévennes
D NOVA 3
Welsche au Marc de Gewurtz 26%MG 220g lait pasteurise
Haxaire
D NOVA 3
Moisac des Cévennes
La Fromagerie des Cévennes
D NOVA 3
Munster doux Le Petit 24%MG 125g lait pasteurise
Haxaire
D
Petit Munster Fermier au Lait Cru
Haxaire
E NOVA 3
La Graine Au Lait a La Bière d'Alsace
Haxaire
D