Barcode: 0022000279804
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 392.9 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 92.9 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, hydrogenated palm kernel oil; less than 2% of: citric acid, tapioca dextrin, modified corn starch, natural and artificial flavors, coloring (includes blue 2 lake, red 40 lake, yellow 5 lake, blue 1 lake, titanium dioxide), sodium citrate, carnauba wax.
Additives
e102
e129
e132
e133
e1400
e171
e330
e331
e903
Related Products in Snacks
Boudoirs aux oeufs frais, croquants et fondants
Monoprix
E NOVA 4
Gaufrettes Enrobées Chocolat
Monoprix
E NOVA 4
Mini tablettes de chocolat noir, 72% de cacao
Monoprix Gourmet
D NOVA 4
Torsades Pur Beurre feuilletées et dorées
Monoprix
E NOVA 4
Torsades au beurre - Gruyère suisse
Monoprix, Monoprix Gourmet
E NOVA 3
Les Authentiques
Bistro Emile
D NOVA 4
Pain aux amandes
Monoprix, Monoprix Gourmet
E NOVA 3
Cookies Nougatine Aux Pépites de Chocolat
Groupe Casino, Monoprix Exploitation, Monoprix P'tit Prix
E NOVA 4
Biscuits nappés chocolat au lait
Monoprix
E NOVA 4
Gaufrettes Fourrées Praliné
Monoprix
E NOVA 4
Oeufs Pochés Entiers
Monoprix
A NOVA 4
20 Mini feuilletés saucisses
Sans marque, Vitacuire
D NOVA 4