Barcode: 4750007848216
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 502.0 kcal |
| Fat | 27.6 g |
| of which saturated | 16.4 g |
| Carbohydrates | 61.5 g |
| of which sugars | 29.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Wheat flour, Sugar, Palm oil, Cocoa powder unsweetened, Hazelnut, Milk powder, Egg powder, Salt, Natural flavors, Sodium carbonates E500, Lecithins E322
Additives
e322
Related Products
Velouté de Pois Chiche Bio
Grain de Frais, Grain de frais
A NOVA 3
Les melanges cereales et lentilles
Grain De Frais
Polenta express
Agidra
B NOVA 1
Trio De Riz
Fraich
NOVA 4
Riz basmati
Grain de frais
B NOVA 1
Pois chiche très gros
Grain de frais
A NOVA 1
Riz basmati complet
Agidra, Grain de frais
B NOVA 1
Riz basmati
Grain de frais
B NOVA 1
Pois chiche très gros
Grain De Frais
A NOVA 1
Riz basmati blanc Bio
AGIDRA
B NOVA 1