Barcode: 7037710050134
Skumkarameller
by Nidar
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
rainforest alliance
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 390.0 kcal |
| Fat | 13.0 g |
| of which saturated | 9.1 g |
| Carbohydrates | 67.0 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Sukker, glukosesirup, tørrmelk, fuktighetsbevarer (sorbitol), vann, kakaosmør, kokosolje, kakaomasse, sukret kondensert melk, invertsukkersirup, gelatin, smør, emulgatorer (soyalecitin, E471), salt, aromaer.
Allergens
milk
soybeans
Additives
e420
e428
e471
Related Products in Snacks
Sweet potato chips
Seneca Foods Corporation
D NOVA 4
Traditional pretzels
D NOVA 4
Seneca cinnamon apple chips
Seneca Foods Corp.
D NOVA 4
Sour apple apple chips
D NOVA 4
Dill ranch pretzels
D NOVA 4
Apple chips
Seneca Foods Corp.
C NOVA 3
Pear chips
D NOVA 1
Apple Chips
Seneca
D NOVA 4
Swiss dark chocolate
Camille bloch
E NOVA 4
New York Vanilla Cheesecake
Sainsbury's
E NOVA 4
Sweet smoke pretzels, sweet smoke
D NOVA 4
Sweet potato chips
D NOVA 3