Barcode: 0018176783207
Swiss dark chocolate
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
kosher
vegan
Available in
france, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 560.0 kcal |
| Fat | 36.0 g |
| of which saturated | 22.0 g |
| Carbohydrates | 52.0 g |
| of which sugars | 46.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sugar, cocoa mass, vegetable fat, cocoa butter, soya flour, cocoa powder (4%), hazelnuts, vanilla (artificial flavoring).
Allergens
nuts
Related Products in Snacks
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4