Barcode: 0093215150424
Skyline chili crackers
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 13.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 16.7 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
unbleached wheat flour, water, canola oil, sugar, corn syrup, baking soda, monocalcium phosphate, yeast, calcium sulfate, ammonium sulfate, niacin, thiamine, riboflavin, folic acid, protease
Additives
e1101
e341
e341i
e500
e500ii
e517
Related Products
Rotkohl
Spreewaldhof
C NOVA 3
Goldener Mais
Spreewaldhof
C NOVA 3
Apfelkompott
Fitini
A NOVA 4
Apfel-Rotkohl
Spreewaldhof
C NOVA 3
Spreelinge Gewürzgurken von Spreewaldhof
Spreewaldhof
C NOVA 3
Apfelmus 40% Weniger, Ohne Zuckerzusatz
Fitini
A NOVA 4
Wildpreiselbeeren
Fitini
C NOVA 4
Rote Bete-Kugeln
Spreewaldhof
C
Spreelinge
Spreewaldhof
C NOVA 3
Get one Spreewälder Gurke
Spreewaldhof
NOVA 3