Barcode: 23034747
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 62.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Magere yoghurt (melk).
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Sandwich Scheiben mit Gouda
Milbona (Lidl)
C NOVA 4 Eco-Score D
Leche entera fresca
BonÀrea
B Eco-Score C
Bífidus natural edulcorado desnatado m.g. sin gluten
Danone
A NOVA 4 Eco-Score A
Sweet Cream Butter
Member's Mark
E NOVA 2 Eco-Score E
Fat Free Greek style natural yogurt
Milbona
A NOVA 1 Eco-Score A
Quarkfein Zitrone
Dr. Oetker
A NOVA 4
Hirtenkäse
K-Classic
E NOVA 4 Eco-Score D
Fromage mazza
P'tit Québec
D Eco-Score D
Unser buttermilchdessert rhabarber
Sachsen Milch
C NOVA 4
Cream cheese
Riviera
D NOVA 4 Eco-Score D
Skyr jogurt pitny Naturalny
Piątnica
A NOVA 1 Eco-Score B
Laktosefreier Frischkäse
gutes Land
D NOVA 4 Eco-Score D