Barcode: 29044641
Skyr
by Milsa
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
made in germany
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 68.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 7.3 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Magermilch, Wasser, Zucker, Stärke, Zitronensaftkonzentrat, gemahlene Bourbon Vanilleschote, natürliches Bourbon Vanillearoma, Milchsäurekulturen.
Related Products in Dairies
Spreadable Lighter Slightly Salted
Lurpak
D NOVA 2 Eco-Score E
Mozzarella del 125g
Delaco
NOVA 3 Eco-Score C
Yoghurt Griekse stijl naturel 10%
Jumbo
A NOVA 4 Eco-Score B
Cascaval Sofia
Delaco,Savencia
E NOVA 3 Eco-Score C
Petit Brie
Ile de France,Savencia
D NOVA 3 Eco-Score D
Le Cream Cheese
Ile De France
C Eco-Score C
Краве масло
Lurpak
E NOVA 2 Eco-Score E
GO by Yoplait
Yoplait
NOVA 4 Eco-Score B
Gresk yogurt Naturell 2% Fett
Synnøve
A NOVA 1 Eco-Score A
Cottage 3.4% Grasime Cu Smantana
Delaco
Duńskie masło lekko solone
Lurpak
E NOVA 2 Eco-Score E
Br calcice Toni junior
Delaco
D NOVA 3