Barcode: 4061458040037
Skyr
by Desira
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
made in germany
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 87.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.9 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Magermilch, Wasser, Blütenhonig (3,4%) , Zucker, Stärke, Zitronensaft aus Zitronensaftkonzentrat, Aroma, Milchsäurebakterien, mikrobieller Labaustauschstoff.
Related Products in Dairies
Roomboter
Jumbo
E NOVA 2
Haloemie
De Vreugdenhoeve
D NOVA 3
Pizzakäse
A cheese
D NOVA 3
Houdbare magere melk
Jumbo
B NOVA 1
Magere kwark met yoghurt appel kaneel
Jumbo
A NOVA 4
Edam
President
D NOVA 3
Vlaatje dubbel
Jumbo
C NOVA 4
Edam
président
D
Room Light
Jumbo
D NOVA 4
Slagroom
Jumbo
NOVA 4
Yoghurt Griekse stijl
Jumbo
C NOVA 1
Houdbare volle melk
Jumbo
C NOVA 1