Barcode: 2758052001992
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 271.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 49.0 g |
| of which sugars | 4.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.2 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
_WEIZENMEHL_, _FRISCHKÄSE_ (Magerstufe) (10%), Natursauerteig (Wasser, _WEIZENMEHL_), Wasser, Zucker, gepuffter _DINKEL_, Hefe, Rapsöl, Salz, Ackerbohnennehl, _WEIZENSTÄRKE_, Säureregulator Natriunacetate, _ERBSENEIWEISS_, _BUTTERREINFETT_, Invertzuckersirup, Dextrose, _WEIZENMALZMEHL_.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Goldhorn
Juicy
E NOVA 1
Jus d'orange
Goldhorn, Juicy
D NOVA 1
Confiture
Effe, Favorit, Migros, Tamara
B NOVA 4
Pepermunt-zoethout
westminster
B NOVA 1
Boisson au jus pomme cerise
Refresco
E NOVA 4
Sinaasappelsap
Goldhorn
C NOVA 1
Orange
River
E NOVA 4
Jus De Pomme
Juicy
E
Boisson soja non sucrée
soy pro
B NOVA 4
Raspberry Jam
Tamara
D NOVA 4
ALL SEASONS Fresh & natural AARDAPPEL- KRIELTJES P
B NOVA 4
Nouilles chinoises
Asia Green Garden
C NOVA 4