Barcode: 4016241050199
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 99.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 3.4 g |
| Carbohydrates | 3.9 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Skyr Yogurt (Milk), Cream (12%)
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Fraîcho - Meersalz/Kräuter der Provence/Kirschtomate-Chili
Aldi, Bonifaz Kohler, Le Coq de France
D NOVA 4
Caprice des anges
Caprice des Dieux, Savencia
D NOVA 3
Tilsiter
Hofburger
D NOVA 3
Frischkäse Pur
Aldi, GUTBIO
D NOVA 3
Creme fraiche
M&S
D NOVA 1
Sliced French Emmental
M&S Food,Marks & Spencer
C NOVA 3
Mittelalter Gouda
Hofburger
D NOVA 4
Fruchtbuttermilch Erbeere
Sontner
C NOVA 4
Queijo Flamengo Bola
Pingo Doce
C NOVA 4
Normandy creme fraiche
Marks and Spencer
D NOVA 1
Gouda alt
Meine Käsetheke
D NOVA 4
Queso Servilleta
D NOVA 3