Barcode: 3770014396198
Skyr de Brebis
by Pufffy's
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 8.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Lait écrémé de brebis* (origine France), ferments lactiques (lait) *Ingrédients issus de l'agriculture biologique
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Mozzarella
La Casa Del Formaggio
C NOVA 3
Sharma’s Yogurt
Sharma's Kitchen
B NOVA 1
Burrata
LA CASA DEL FORMAGGIO
C
Cashew Parmesan
Dairy Free Down Under
D NOVA 3
Natural Set Yoghurt
Chtaura Dairy Products
NOVA 1
Marinated fresh cows cheese
D NOVA 4
Marinated Feta
Yarra Valley Dairy
D NOVA 4
Omega 3 yoghurt raspberry
Westhaven
C NOVA 4
High Protein Fetta
Riverina Dairy Co.
D NOVA 3
Cheddar style shreds
Dairy free down under
E
Triple creme - soft ripened cheese
C NOVA 3
Full Cream Milk
Ashgrove
C NOVA 1