Barcode: 3329770087316
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 82.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 11.6 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Fat-free yogurt (Milk) - Sugar 7.7% - Raspberry or Red fruits 6.3% (Strawberry 3.6%, Blackberry 2.2%, Raspberry 0.5%) - Modified maize starch-Carrot juice from concentrate - Natural flavourings - Thickener: Guar gum - Lemon juice from concentrate. For allergens: see ingredients in bold Typ En M d PLASTIQUE RECYCLE 30% 400g (4x100g) e Ces 4 pots ne peuvent être vendus séparément. Sell only as a 4-pot pack. FR LE TRI + FACILE + + BAC APPROC ISCC CERTIFIE OISS
Allergens
milk
Additives
e412
Related Products in Dairies
Extra Sharp Cheddar Spreadable Cheese
Black Diamond
D NOVA 4
Natural sharp cheddar cheese
Black Diamond
D NOVA 3
Premium sharp cheddar
D NOVA 3
Black diamond, premium cheddar cheese, sharp cheddar
Black Diamond
D NOVA 3
Mature reserve natural extra sharp cheddar cheese
Black Diamond
D NOVA 3
Sea salt & cracked pepper gourmet spreadable cheese, sea salt & cracked pepper
President, Lactalis American Group Inc.
E NOVA 4
Gourmet spreadable cheese
E NOVA 4
Extra Sharp Cheddar Spreadable Cheese
Lactalis Deli Inc.
D NOVA 4
Vintage reserve cheddar cheese
Black Diamond
D NOVA 3
Extra sharp cheddar cheese
D NOVA 3
Grand Reserve Cheddar Cheese
Black Diamond
D NOVA 3
President, rondele, gourmet spreadable cheese, spinach & garlic
President
E NOVA 4