Barcode: 5900531004414
Skyr jagoda
by FruVita
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
natural flavors
Available in
poland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 86.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_mleko_ pasteryzowane, wsad jagodowy 20% (jagoda 40%, cukier, substancje zagęszczające: pektyny, mączka chleba świętojańskiego; aromat naturalny), żywe kultury bakterii jogurtowych (Streptococcus thermophilus, Lactobacillus bulgaricus).
Allergens
milk
Additives
e440
Related Products in Dairies
Sweet Cream Butter Salted
Great Value
E NOVA 2 Eco-Score E
Queso Havarti light
Milbona,Lidl
D NOVA 3 Eco-Score D
Philadelphia Light
Philadelphia,Mondelez
D NOVA 4 Eco-Score C
Ofenkäse
ROUGETTE
D NOVA 4 Eco-Score D
Crema de Camembert
President,Lactalis
D NOVA 4 Eco-Score B
West Country Yogurt: - Strawberries and Cream
Co Op
C NOVA 4 Eco-Score B
Ok Cheese
New Zealand Creamery
E NOVA 4 Eco-Score E
Yummi - Mozzarella-Sticks mit Paprika-Chili-Dip
American Style, Netto MD
D NOVA 4 Eco-Score D
Babybel
Babybel,Bel
D NOVA 3 Eco-Score D
whey isolate
clear
NOVA 4
Dairy product made with lactose free ultrafiltered partly skimmed milk
Natrel
B NOVA 1 Eco-Score D
Leche
members selection
B NOVA 4 Eco-Score D