Barcode: 4016249207014
Soja Barista
by Allos
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
eg öko verordnung
carbon trust
certified b corporation
made in italy
Categories
Available in
austria, germany, luxembourg
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 28.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 0.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Wasser, Soja* 5,3%, Meersalz. *aus ökologischem Landbau.
Allergens
soybeans
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
English breakfast tea
DolceVita
NOVA 4
Acqua minerale naturalmente frizzante
Acqua di Nepi
A NOVA 1
Kefir al naturale
Gastronauta
B NOVA 3
Acqua tonica con limone e chinotto
lurisia
E NOVA 4
Il nostro Chinotto
Lurisia
E NOVA 4
Il nostro chinotto
Lurisia
E NOVA 4
Pera succo e polpa
Decò
E NOVA 4
Kefir bio
Bionova
B
Acqua Minerale Effervescence Naturale
Santagata
A NOVA 1
Il nostro chinotto
Lurisia, SIBIL srl
E NOVA 4
Aperitivo analcolico
Lurisia
E NOVA 4
Lisa
Birra del Borgo
NOVA 3