Barcode: 8710624268060
Soja Drink Ongezoet
by Melkan
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
fsc
fsc mix
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, 8,5% SOJABONEN, calciumcarbonaat, stabilisator: E418, zout, natuurlijk aroma, vitamines (vitamine B2, B12, D2).
Allergens
soybeans
Additives
e418
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Raspberry Tea, Raspberry
Harrisburg dairies
E NOVA 4
Margarita Mixer
Trader Joe's, Rcp Ind. E Com. Ltda
D NOVA 4
Strawberry Lilikoi
Hawaiian Sun, Hawaiian Sun Products Inc.
E NOVA 4
Tea-Monade
Harrisburg dairies
E NOVA 4
Fuze Thé Glacé - Citron Zéro sucre
fuze
C NOVA 4
Tea-Monade
Harrisburg dairies
E NOVA 4
Lemonade
D NOVA 4
Mojito juice drink
M&S
D NOVA 3
Sumter
Vodka Seltzer
ICE COFFEE MACCHIATO
Cafe d'or
E NOVA 4
Hawaiian Sun - Pass-O-Guava Nectar
Hawaiian Sun Products Inc.
E NOVA 4
Whisky Blend Chivas Regal 12 ans
Chivas