Barcode: 8410179001470
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 729.0 kcal |
| Fat | 80.0 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 0.8 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Huile d'olive (40%), Huile de tournesol, sauce de soja (20%) (eau, _soja_, _blé_, sel) et gingembre.
Allergens
gluten
soybeans
Related Products in Condiments
Fused Teriyaki
Fused
E NOVA 3 Eco-Score B
Honig Senf Sauce
Händlmeier
D NOVA 3 Eco-Score C
Fused Thai Green Curry
Fused by Fiona
C NOVA 3
Pesto alla Genovese
Tesco
D NOVA 4 Eco-Score C
PINEAPPLE SALSA
Santa Maria
B
Katsu curry
Fused by fiona
D NOVA 3
Chow mein stir fry sauce
Fused by Fiona
D NOVA 3
Remoulade
Thomy
D NOVA 3 Eco-Score C
Basil Pesto
Kirkland Signature
NOVA 3 Eco-Score D
Organic tomato sauce
Kirkland
A NOVA 3 Eco-Score B
Bio-Streichcreme Kichererbse, Paprika und Chili
Rewe Bio
C NOVA 3
Brun Saus
Toro
C NOVA 4