Barcode: 8001250310125
Spaghetti numero 12 integrali
by De Cecco
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
source of fibre
high fibres
made in italy
Categories
Available in
belgium, france, italy, mexico, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 345.0 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 8.0 g |
| Proteins | 15.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SÉMOLA DE TRIGO
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Arroz de Grano Largo
La Guadalupana
Pan Molde Masa Madre
San Gabriel,Soalpro
NOVA 4
Semillas
San Gabriel
NOVA 3
Linaza Molida
Subsidio Prenatal y Lactancia,Honesty Food
NOVA 1
Harina de Cañahua
Andes Trópico
Copos de Maíz
San Gabriel
NOVA 4
Mantequilla de Sésamo
Don Sésamo
Pan Molde Blanco
San Gabriel,Soalpro
NOVA 4
Arveja Deshidratada
Subsidio Prenatal y Lactancia,Honesty Food
Sésamo Tostado
Don Sésamo
A NOVA 1
Premium Tahini
Don Sésamo
NOVA 1
Pan Molde Integral
San Gabriel,Soalpro
NOVA 4