Barcode: 0076808521801
Spaghetti Rigati
by Barilla
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 5.4 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semolina (wheat), durum wheat flour. vitamins/minerals: vitamin b3 (niacin), iron (ferrous sulfate), vitamin b1 (thiamine mononitrate), vitamin b2 (riboflavin), folic acid.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Miolo de Amêndoa sem Pele e com Sal
Continente,SONAE
C NOVA 3
Miolo de Amendoim
Continente,SONAE
C NOVA 3
Tâmara Seca
Continente,SONAE
D NOVA 4
Figo
Continente,SONAE
D NOVA 1
Mistura Mediterrânea
Continente,SONAE
D NOVA 3
Miolo de Castanha Maranhão
Continente,SONAE
D
Pistácio Torrado
Continente,SONAE
A
Miolo de Amendoim
Continente,SONAE
A
Miolo de Amendoim com Mel e Sal
Continente,SONAE
D NOVA 3
Sultana Clara
Continente
D NOVA 3
Miolo de Amêndoa Cru com Pele
Continente,SONAE
A
Mix Frutos Secos
Continente,SONAE
E NOVA 3