Barcode: 7613036028349
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 369.0 kcal |
| Fat | 13.5 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 47.7 g |
| of which sugars | 22.2 g |
| Fiber | 6.8 g |
| Proteins | 10.9 g |
| Salt | 11.1 g |
Ingredients
36,1% tomatoes, wheat flour, iodized salt, sunflower oil, potato starch, sugar, processed cheese, 3,3% mozzarella, flavors (with milk, wheat), herbs (parsley, oregano, basil), garlic, whey product, milk protein, seasoning (from wheat), glucose syrup, salt, can contain celery, eggs, mustard and soy,
Allergens
eggs
gluten
milk
mustard
soybeans
Related Products in Condiments
Organic balsamic dressing
D NOVA 4
Organic Garlic, Pepper & Chili Salt Grinder
Kohl Corporation
E NOVA 3
Sesame ginger dressing
D NOVA 4
Organic raspberry dressing
C NOVA 4
Organic Spicy Pasta Sauce
Greenway
C NOVA 4
Ranch dressing
E NOVA 4
Organic caesar dressing
E NOVA 4
Organic Ketchup
Green Way
D NOVA 3
All purpose seasoning grinder
E NOVA 3
Organic goddess dressing
E NOVA 4
Organic honey mustard dressing
D NOVA 4
Organic italian dressing
E NOVA 4