Barcode: 20122560
Spaghetti tricolore
by ITALIAMO
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
vegan
green dot
made in italy
Categories
Available in
czech republic, france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
34 % pâtes jaune (semoule de blé dur), 33 % pâtes rouge (semoule de blé dur, 4,5% tomates en poudre), 33% pâtes verte (semoule de blé dur, 2% épinards en poudre)
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cowboy Cocktail, Fruit Punch
Arizona
E NOVA 4
Arizona Pomegranate
Arizona
E NOVA 4
Southern style sweet tea
E NOVA 4
Blueberry White Tea
Arizona
NOVA 4
Iced tea with peach flavour
Arizona
E NOVA 4
Green tea fruit snacks
Arizona
NOVA 4
Arizona Iced Tea Lemon Flavor
Arizona
NOVA 4
Green Tea Zero Sugar
Arizona
C NOVA 4
Arizona Pomegranate 500ml
Arizona
C NOVA 4
Green Tea with Ginseng and Honey
Arizona
D NOVA 4
Sweet Tea
Arizona, Ferolito Vultaggio & Sons
D NOVA 4
Sweet Tea
E NOVA 4