Barcode: 0075450122886
Spaghetti Veggie Pasta
by Hyvee
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.1 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Durum wheat semolina, vitamins from whole food concentrates (spinach, broccoli, carrot, tomato, beet, shiitake mushrooms), paprika (color), niacin, iron (ferrous sulfate), color preserved by mixed tocopherols, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid.
Additives
e306
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Karobový rýžový dezert
Provita
C NOVA 4
Rýžový jogurt vanilka
Provita
C NOVA 4
Hrušková šťáva
Moštovna Lažany,Lažanský Rubín
E NOVA 4
Jahodová granola
Provita
D NOVA 4
Krupky - Soufflé de riz bébé
Krupky, Rej
B NOVA 1
Rýžový jogurt lesní směs
Provita
C NOVA 4
Confiture abricot sans sure
ZUEG, Zuegg
A NOVA 4
Sedlácká polévka se zeleninou
Simply fresh
B NOVA 3
Indická polévka z červené čočky
Simply fresh
B NOVA 4
Pšeničná bílkovina
Provita
A NOVA 4
Poctivé koření Argentina
Superveget
NOVA 3
Krupky - Soufflé de Maïs Bébé
Krupky, Rej
A NOVA 1