SPAGHETTI WITH MEAT SAUCE
by Lean Cuisine
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 95.1 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 16.3 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 4.6 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Cooked spaghetti (water, semolina, wheat flour), tomato puree (water, tomato paste), tomatoes (diced tomatoes, tomato juice, citric acid, calcium chloride), water, mushrooms (mushrooms, water), cooked beef, cooked pork, 2% or less of onions, bleached wheat flour, modified cornstarch, sugar, salt, soy protein concentrate (with caramel color), dried soy sauce (soy sauce [soybeans, wheat, salt], maltodextrin, salt), basil, dried garlic, dried onions, parmesan and asiago cheese blend with flavor (parmesan & asiago cheeses [cultured milk, salt, enzymes], enzyme modified parmesan cheese [cultured milk, water, salt, enzymes], whey, salt, powdered cellulose), cultured whey (cultured whey, maltodextrin), soybean oil, autolyzed yeast extract, spices, beef stock, caramel color, potassium chloride, dried red peppers, natural flavors.
Allergens
Additives
Related Products in Frozen Foods
Roomboter appeltaart
Jumbo
4 Kazen Pizza
Buonizza
Voorgefrituurde loempia
Pizza tonijn
Jumbo
Ovenfriet
AH
Pizza Bueno
Jumbo
Voorgegaarde hamburgers
Groente Loempia
Albert Heijn,AH
Hoops - Anneaux de spaghetti à la sauce tomate
Heinz
Tonijn pizza
Jumbo
Seaweed salad
ASIAN CHOICE
Rundvlees kroket oven airfyer
Jumbo