Barcode: 8005709206052
Spaghettis intégrales
by Armando
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
made in italy
Categories
Available in
belgium, luxembourg
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 343.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 64.9 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 11.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semoule complète de blé dur, fibre d'avoine (3,5%), eau,
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Riso Basmati origine India/Pakistan
Pigino
B
Riz
Pigino
B NOVA 1
Friselle classiche
Di Leo
D NOVA 3
Croccante alle arachidi
Dolcificio Veneto, La Bottega del Croccante
D NOVA 4
Boncrock
Dolcificio Veneto
D NOVA 4
Piadina paninoteca
Gastone
E NOVA 3
Piadina romagnola IGP alla riminese all'olio extra vergine di oliva
Gastone,la dispensa romagnola
D NOVA 4
Piadina biologica sfogliata al farro
Gastone
D NOVA 3
Riz long étuvé Pigino
Euricom, Pigino
C NOVA 1
Riz basmati
Tang Freres
B
Croccante alle arachidi
Dolciaria CIDNEO
D NOVA 4
Piadina tonda
Gastone
E NOVA 4