Barcode: 0037600130783
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 317.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 10.8 g |
| Carbohydrates | 2.3 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Pork, Water, Salt, Modified Potate Starch, Sugar, Sodium Nitrite (Preservative)
Additives
e250
Related Products in Canned Foods
99% fat free ready to serve beef broth, beef
C NOVA 4
Beef flavored broth
A NOVA 4
Southern Style Creamy Parmesan Chicken Noodle Soup
Ht Traders
C NOVA 4
Chicken noodle condensed soup
C NOVA 4
99% fat free ready to serve turkey stock, turkey
B NOVA 4
Cream of chicken condensed soup
C NOVA 4
Cream of mushroom condensed soup
C NOVA 4
99% fat free ready to serve chicken broth, chicken
C NOVA 4
Home style chicken noodle condensed soup
C NOVA 4
Tomato condensed soup
C NOVA 4
Fat free ready to serve beef broth, beef
B NOVA 4
Chicken broth
B NOVA 4