Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 149.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 63.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
sugar-free chewing gum with sweeteners, ingredients: ingredient g sweeteners: isomalt, sorbitols, flavourings, sweetener: xylitol, bulking agent: carbonate catimate maltitols, stabiliser: gum arabic, acidity regulator: glycerol carbonates, sweeteners: aspartame, acesulfame k, emulsifier: lecithins (sunflower: carnauba wax, colourings: chlorophyll and chlorophyliin complexes with copper confere as a source of phenylalanine, excessive consumption may have laxative effects, keep out of reach of children under 3 years of age, store in a cool, dry place,
Additives
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Organic Coconut Water
Kirkland Signature
Organic Coconut Water
Kirkland Signature
dragon fruit flavored with other natural flavors vitamin-enhanced water beverage
KIRKLAND signature
Coconut cream
M&S
Nectar de Arándano
Kirkland
Organic Kombucha Ginger Lemonade
Kirkland, Kirkland Signature, Costco
Organic Coconut Water
Kirkland
Pacific Bold Organic Dark Roast Coffee Extra Bold
Kirkland Signature
Sangria
Kirkland Signature
Organic Coconut Water
Kirkland Signature
Italian Sparkling Mineral Water
Kirkland Signature
organic coconut water eau de coco biologique
Kirkland Signature