Barcode: 4088600216225
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 576.0 kcal |
| Fat | 35.7 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 53.3 g |
| of which sugars | 38.6 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 9.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
MILK CHOCOLATE (31%) (Sugar, Whole Milk Powder, Cocoa Butter, Cocoa Mass, Buttermilk Powder, Lactose (Milk), Emulsifier: Lecithins (Soya); Vanilla Extract), Palm Fat, Sugar, Buttermilk Powder, Wheat Flour, GROUND HAZELNUTS (7%), FAT REDUCED COCOA POWDER (3%), Butterfat (Milk), Wheat Starch, Cocoa Massº, Emulsifier: Lecithins (Soya); High Fat Milk Powder, Cocoa Butter°, Raising Agent: Sodium Carbonates; Salt, Vanilla Extract. Rainforest Alliance Certified.www.ra.org
Allergens
milk
soybeans
Additives
e322
e500
Recipes with Similar Ingredients
Related Products
Rice sticks
Hong Brand
C NOVA 3
Hatch Green Chile Smoked Shorty Sausages, Hatch Green Chile
C NOVA 4
California Pizza Kitchen, Sam Adams Seasonal, Cold Snap
California Pizza Kitchen
C
Papa John's, 10 Chicken Poppers
Papa John's
E
Wendy's, 4 Piece Chicken Nuggets
Wendy's
C NOVA 4
TGI Friday's, Coca Cola, Kids
TGI Friday's
E
Sbarro, Vegetable Rice, 14 Oz
Sbarro
B
Applebee's, 8 Oz USDA Choice Top Sirloin
Applebee's
E
Strawberry Finest Yoghurt, Strawberry
Nosa
NOVA 4
Chuck E. Cheese, Buffalo Chicken Ranch Pizza, X-Large, 1 Slice
Chuck E. Cheese
C