Barcode: 3760246000130
Spirtonic
by Akal Food
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
vegetarian
certified by ecocert
eu organic
vegan
made in france
no added sugar
the vegan society
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 362.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 51.2 g |
| of which sugars | 10.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 31.4 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Spiruline (40%), Guarana premium*, acérola pur séché*, gingembre*, cannelle*, cardamome*, poivre noir*, clous de girofle*. *60% des ingrédients agricoles biologiques.
Related Products in Dietary Supplements
Dabur Chyawanprash
Dabur
Sis gel Lemon lime
Science in Sport
NOVA 4
in Sport Rego Rapid Recovery Strawberry Flavour
Science in Sport
C NOVA 4
Barre de Récupération Protéinée au chocolat et Dattes
MULEBAR
NOVA 4
SIS REGO RAPID RECOVERY
NOVA 4
Reflex 100% Native Whey Choc Perf 1800G
Reflex
NOVA 4
GO Isotonic Gel Lemon & Lime Flavour
Science in Sport
NOVA 4
Vitamin C
Boots
NOVA 4
High Five Energy Source - Citrus
High5
NOVA 4
GO Isotonic Energy
SIS
NOVA 4
Plant-Based Protein
Reflex
NOVA 4
Protein Bar
SIS
NOVA 4