Barcode: 5400706103374
SPIRULINA
by Purasana
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
be bio 02
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 378.0 kcal |
| Fat | 6.5 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 18.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 63.5 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
100% organic spirulina powder (Arthrospira platensis) from India.
Related Products in Dietary Supplements
Vitalis
vitalis
Premier Protein
Premiere protein
NOVA 4
Spirul’in Vosges
Spirul’in Vosges
Xl Energy - Dextrose Plus Vitamine C
Domaco, Swiss Drive
NOVA 4
Premier Protein Chocolate Shake
Premier Protein
A NOVA 4
Strawberry rock and protein protein shake builder max
Shamrock Farms
NOVA 4
100% WHEY
EFP nutrition
NOVA 4
Chocolate Protein Shake 20g Protein
M&S Food
NOVA 4
Salbei-Kirsch-Bonbons
NOVA 4
Fettarmer Joghirt
PRODIMI
NOVA 4
Raspberry & Vanilla Flavour Milk Chocolate Protein Bar
M&S Food
NOVA 4
Protein Bars Salted Caramel
D NOVA 4