Barcode: 3760246000123
Spirumix
by Akal Food
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
made in france
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 600.0 kcal |
| Fat | 47.8 g |
| of which saturated | 5.5 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 29.6 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Graines de tournesol*, _graines de sésame_*, graines de lin*, graines de courge*, spiruline (4,99%). *Issus de l'agriculture biologique.
Allergens
sesame seeds
Related Products in Condiments
molho de pesto
Pingo Doce
D
Vinagre Fruta
NOVA 2
Maionese
Auchan
E NOVA 4
Vinagre de Vinho Branco
NOVA 2
Ketchup Picante
Auchan
E NOVA 4
Bolonhesa Molho (Bolanaise Sauce)
Pingo Doce
Molho Bechamel C/Natas Pingo Doce
Pingo Doce
C NOVA 3
Vinha d'Alho
Pingo Doce
E NOVA 3
Maionese Light**
pingo doce
D NOVA 4
Sal Fino de Mesa
Pingo Doce
NOVA 2
Mostarda
pingo doce
E
Ketchup
Zumub
D NOVA 4