Barcode: 20160975
Spitzbuben
Labels
german agricultural society
gold medal of the german agricultural society
2023 gold medal of the german agricultural society
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 442.0 kcal |
| Fat | 15.4 g |
| of which saturated | 6.2 g |
| Carbohydrates | 68.6 g |
| of which sugars | 38.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.2 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
ST. ALPINE SPITZBUBEN SPITZ - BUBEN"
Related Products in Snacks
Dry roasted peanuts
E NOVA 4
Berry bliss trail mix
D NOVA 3
Roundy's, party peanuts, salted
Roundy's
D NOVA 3
Roundy's, extra butter theater popcorn
Roundy's
E NOVA 4
Roundy's, kids graham crackers, chocolate
Roundy's
E NOVA 4
Roundy's, halves & pieces cashews, lightly salted
Roundy's
D NOVA 3
Lake shore trail mix
C NOVA 3
Simply roundy's, organic kids animal crackers, original
Simply Roundy's
D NOVA 4
Roundy's, butter popcorn
Roundy's
D NOVA 4
Aloha mix
D NOVA 3
Simply roundy's, kids organic graham crackers, honey
Simply Roundy's
E NOVA 4
Beach combers trail mix
D NOVA 3