Barcode: 0010000903133
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | — |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
WATER, CARROT JUICE CONCENTRATE, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, CITRIC ACID, NATURAL FLAVORING, VITAMIN C (ASCORBIC ACID), SUCRALOSE, NIACINAMIDE (VITAMIN B3), LICORICE ROOT EXTRACT (FOR FLAVOR), PYRIDOXINE HYDROCHLORIDE (VITAMIN B6), CYANOCOBALAMIN (VITAMIN B12).
Additives
e330
e955
Recipes with Similar Ingredients
Grilled Fish
4 ingredients
Fettuccine A La Didi
9 ingredients
Low-Fat Vegetable And Cheese Omelette
8 ingredients
"B'S Butt"
4 ingredients
Gun Barrel
4 ingredients
Strike Buster
3 ingredients
Wild Sex On The Beach
4 ingredients
Adam'S Bmw
4 ingredients
Strawberry Cooler
3 ingredients
Taco Pie
10 ingredients
New York Egg Cream
3 ingredients
Biscuits
4 ingredients
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
ENERGY DRINK
Bloom
C NOVA 4
Kefir natur
Nöm
B NOVA 1
Faxe Kondi
Royal Unibrew
B NOVA 4
Ricoffy
Nescafé
NOVA 4
Lait d’avoine
Boni
C NOVA 4 Eco-Score C
Organic Original Soy Milk Beverage
Natur aktiv
B NOVA 4 Eco-Score B
Passionsfruchtsaft, Passionsfrucht
Maaza
E NOVA 4 Eco-Score E
Premium Indian Tonic Water
Fever Tree
D NOVA 4
Zitronensaft
Rauch
B NOVA 1 Eco-Score D
Boisson au soja à la vanille Bio Casino
Casino
B NOVA 4
The Peach edition
Red Bull
E NOVA 4
Capri-Sun Safari Fruits
Capri-Sun
E NOVA 4