Barcode: 0075450063561
Splash, orange drink mix
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 412.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 94.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, fructose, citric acid, natural and artificial flavor, tricalcium phosphate, color (yellow 6, yellow 6 lake), vitamin c (ascorbic acid).
Additives
e110
e330
Related Products in Beverages
Raw Organic Rice Protein
C NOVA 4
Nutribiotic, raw organic rice protein plain
NutriBiotic
C
Cacao en poudre brut non sucré
Nestlé
NOVA 1
Sparkling organics drink
Sipp
NOVA 4
Blossom Water Drink
Chica Bella Inc.
C NOVA 4
Rice Protein, Raw, Chocolate
C NOVA 4
Bloody mary mix
NOVA 4
Milk please, milksplash, milk flavoring, cocoa loco
NOVA 4
Organic raw protein powder
NutriBiotic
NOVA 4
Mug o' love hot cocoa
NOVA 4
Kombucha
Chica Bella Inc.
B
Blossom Water Drink
Chica Bella Inc.
C NOVA 4