Barcode: 24177566
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 553.0 kcal |
| Fat | 34.2 g |
| of which saturated | 5.3 g |
| Carbohydrates | 60.5 g |
| of which sugars | 57.9 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Sugar, rapeseed oil (partially hydrogenated), low fat cocoa powder, whey powder, lactose, soy powder, emulsifier: soy lecithin, skimmed milk powder, coloring: beta carotene, artificial flavors: vanillin, banana.
Additives
e160a
e160ai
e322
e322i
Related Products in Fats
Signature dips & spreads
E NOVA 4
Winn-dixie, spreadable butter with canola oil, salted, sweet cream
Winn-Dixie, Winn-Dixie Stores Inc.
E NOVA 2
53% Vegetable Oil Spread
Winn Dixie
D NOVA 4
Unsalted Butter
E NOVA 4
Salted butter
E NOVA 2
European Style
E NOVA 2
Sea gold real garlic butter with olive oil
Sea Gold Seafood Products Inc
E NOVA 2
58% Vegetable Oil Spread
D NOVA 4
Butter spread with canola oil
D NOVA 4
39% vegetable oil spread
D NOVA 4
Biscoff, European Cookie Spread
Corona - Lotus N.V.
D NOVA 4
Spread sticks
Signature Kitchens
E NOVA 4