Barcode: 4012880604182
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 22.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 5.1 g |
| of which sugars | 5.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Gurken, Wasser, Branntweinessig und Zwiebel-Extrakt, Salz, Gewürzmischung
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
summet fruita
Freshona
NOVA 1
Hippis Erdbeere-banane In Apfel
Hipp
NOVA 3
Tomatensoep
Unox
A NOVA 4 Eco-Score A
Co-op Crunchy Peanut Butter
Co-op
B NOVA 3 Eco-Score D
Pancit Canton (Kalamansi)
Lucky Me
E NOVA 4 Eco-Score C
Kichererbsen getrocknet
Alnatura GmbH, Alnatura
A NOVA 1
Rote Linsen
Gut Bio, ALDI GUT BIO
A NOVA 1
Weetabix
Weetabix
A NOVA 3 Eco-Score B
Farinha de Trigo
Amanhecer
A
Scottish Oats
Golden Bridge
A NOVA 1 Eco-Score A
Chapata Cristal
Hacendado
Doperwten
Picnic
A NOVA 1 Eco-Score A