Barcode: 4250262709456
Spreewälder Gurkensticks
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 10.8 g |
| of which sugars | 10.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Gurken, Branntweinessig, Zucker, Salz, Senfkörner, frische Zwiebeln, Gewürzextrakt, Farbstoff: Riboflavin.
Additives
e101
e101i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Rapsöl nativ
enerbio
B NOVA 2 Eco-Score B
White Rice Noodles
Fairtrade Original
B NOVA 3
Rummo Lenta Lavorazione Spaghetti N° 3
Rummo
A NOVA 1
E CHEDDAR NUTRI-SCORE Snack Day 1.53 8x5 MENI CRAC
Snack Day
E NOVA 4 Eco-Score B
Special K Choco-Latte
Kellog's, Kellogg's
D NOVA 4 Eco-Score D
Instant Noodles Entengeschmack
Vifon One
NOVA 4 Eco-Score C
Aprikosen
Del Monte
C NOVA 4 Eco-Score A
Natives Olivenöl Extra
rewe, rewe Bio
B NOVA 2 Eco-Score B
Oliven Mix mit Kräutern
Alnatura, Alnatura GmbH, Alnatura Origin
D NOVA 3
Multigrain
Aldi
NOVA 4 Eco-Score B
AVOCADO OIL
Chosen Foods
B NOVA 2
Knäcke Brot Sesam
Ja!, Rewe
C NOVA 3