Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 331.0 kcal |
| Fat | 20.3 g |
| of which saturated | 8.1 g |
| Carbohydrates | 19.6 g |
| of which sugars | 3.4 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 15.5 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Fully cooked chopped beef steaks: beef, encapsulated salt, sodium phosphates, beef flavor (partially hydrogenated soybean oil, beef fat, natural flavor), seasoning (spices, garlic powder, dehydrated onion, sugar, paprika, turmeric, extractive of paprika, natural flavor). bun: enriched bleached wheat flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid, enzyme), water, sugar, soybean oil, contains 2% or less of: yeast (yeast, sorbitan monostearate, ascorbic acid), salt, monoglycerides with ascorbic acid and citric acid (antioxidants), calcium propionate (preservative), calcium sulfate, enzymes, wheat starch, ascorbic acid. process american yellow cheese product: cultured milk and skim milk, whey, salt, sodium citrate, modified food starch, artificial color, sodium phosphate, sorbic acid (preservative), lactic acid, enzymes, soy lecithin (non sticking agent).
Additives
Related Products in Frozen Foods
Cooked Egg Noodles In A Creamy Alfredo Sauce
Taste Of Inspirations
Baked Brie
Taste Of Inspiration
Chicken Pot Pie Bites
Taste Of Inspirations
Lobster mac & cheese bites
Mushroom arancini
Cheddar & Bacon Crustless Quiches
Taste Of Inspirations
Fusilli Arrabbiata Pasta
Taste Of Inspirations
Gourmet Skillet Gnocchi Sorrentina
Taste Of Inspirations
Cranberry & Gorgonzola In Pastry Shells
Taste Of Inspirations
Beef Brisket Empanada With Barbeque Sauce
Taste Of Inspirations
Cheddar Smokies Wrapped In Bacon
Taste Of Inspirations
Caramelized Onion & Tea In Pastry Shells
Taste Of Inspirations