Barcode: 0035826075666
Steakhouse Marinade
by Food Lion
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 133.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 33.3 g |
| of which sugars | 26.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
Tomato puree (water, tomato paste), high fructose corn syrup, distilled vinegar, salt, water, onion*, contains less than 2% of: black pepper, modified food starch, citric acid, parsley*, garlic*, xanthan gum, caramel color, potassium sorbate and calcium disodium edta as preservatives, molasses, corn syrup, sugar, spices, tamarind, natural flavor.
Additives
e150c
e330
e415
Related Products in Condiments
Schweinebratensosse
Nestlé, Knorr, Maggi
C NOVA 4
Fix - Hack -Lauch Pfanne mit Nudeln
Nestlé, Maggi
E NOVA 4
Sauce stroganoff
Chef
D NOVA 4
GeMi - Chili con carne
Maggi
E NOVA 4
Senf mit Honig
Nestlé, Thomy
E NOVA 3
Thomy Senf Moutarde Mild Mi forte
Thomy
E NOVA 3
Sauce für Schweinebraten
Maggi
C NOVA 4
Paprika-Rahm Geschnetzeltes
Maggi
E NOVA 4
Jägersoße
Maggi
C NOVA 4
Rosmarinkartoffeln
Maggi
C NOVA 4
Bratensoße
Maggi
NOVA 4
Kräuter Sauce 2x 250ml
Maggi
C NOVA 4