Barcode: 0688267040801
Steam Ready Roasted Corn
by Ahold
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 165.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 24.7 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 5.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Corn.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chocolatey Delight
Kellogg's
E NOVA 4 Eco-Score D
barbeque flavour popped potato snacks
popchips
C NOVA 4 Eco-Score B
Petite Diced
Hunts
A NOVA 3 Eco-Score A
4 Bakery Wraps Whole Wheat
Poco loco
D NOVA 4 Eco-Score B
Snack Stacks Sour Cream & Onion Flavored
Pringles
E NOVA 4 Eco-Score B
Pure corn oil(cajas)
essential
C NOVA 2
Fruit snack
Bebeto
D NOVA 4
Spicy Mexican-Style Riced Cauliflower
Trader Joe's
NOVA 4
Sweet Oat Soft White Bread
Sola
A NOVA 4
Protein Rich GRANOLA Almond & Hazelnut
Carman's
A NOVA 4 Eco-Score D
Organic Berry Supreme
Townsend Farms
NOVA 1 Eco-Score C
Chou carotte aux raisins secs
Carte nature
C NOVA 4