Barcode: 0002114002531
Steamable Brussels Sprouts
by Winn-Dixie
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.4 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Brussels sprouts.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Scottish Oats
Tesco
A NOVA 1 Eco-Score A
Rug fras
Orkla
A Eco-Score B
SUPER SOFT JUMBO ROUND ROLLS 6pk SC
Coles
C NOVA 4
BORLOTTI BEANS IN WATER
ESSENTIAL WAITROSE & PARTNERS
A NOVA 4
Cashews Wasabi
DM
C NOVA 3 Eco-Score D
Coconut Water
Cocobella
B NOVA 1
fusilli di grano duro bio
Bio Granoro, Granoro
A NOVA 1
Del Monte Ananasschijven op siroop
Del Monte
B NOVA 3
Blueberry Pancake Balls
Feel Good Foods
NOVA 4
Sweetened Naturally & Artificially Flavored Rice Cereal with Real Cocoa
Cocoa Pebbles
E NOVA 4 Eco-Score C
Öl, Erdnussöl
Brändle
C NOVA 2 Eco-Score E
Pflaumenmus
Hunsrücker Genussmanufaktur
D NOVA 3 Eco-Score A