Barcode: 4770118411758
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 30.4 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | — |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Pork, Water, Pork Fat, Potato Strach, Contains 2% Or Less Of: Salt, Maltodextrin, Sugar, Wheat Flour, Pork Protein, Spices, Gramulated Garlic, Sodium Phosphate, Sodium Ascorbate, Sodium Erythorbate, Guar Gum, Carrageenan, Hydrolyzed Soy Protein, Flavorings, Monosodium Glutamate, Sodium Nitrite.
Allergens
gluten
pork
soybeans
Additives
e250
e316
e407
e412
e621
Related Products in Meals
Antipasto salad with salami with tuscan vinaigrette
D NOVA 4
Ultimate blt salad with chicken, blue cheese dressing, blue cheese
C NOVA 4
Upton s naturals cheesy mac boxes
B NOVA 3
Pre-cooked pad see ew sauce, tofu and vegetables with rice noodles and sesame seeds real meal kit, pad see ew
C NOVA 3
Two-bean chipotle chili soup cups, two-bean chipotle chili
E NOVA 4
Massaman curry pre-cooked purple rice, vegetables, tofu and coconut curry with ground peanuts real meal kit, massaman curry
C NOVA 3
Shiitake mushroom & beef soup cups, shiitake mushroom & beef
B NOVA 4
Rice pilaf
Mediterranean Sensations
C NOVA 3
7 Sisters' Antique Bean & Barley Soup Mix
Beekman I802
C NOVA 3
Oregon Roll
Origami Catering
B NOVA 3
Cucumber & Avocado
Origami Catering
B NOVA 3
Harvest vegetables & grain soup, harvest vegetables & grain
B NOVA 4