Barcode: 0813715010659
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 308.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 42.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Invert sugar syrup. wheat flour, water, dried fruit (11%) (sultanas, raisins, vegetable oil), rice bran oil spared (rice bran oil, water, emulsifiers (mono - and di-glycerides of fatty acids, soy lecithin), salt, acidity regulator (lactic acid)), golden syrup, humectant (glycerine), dried skimmed milk, raising agents (sodium aluminium phosphate, sodium bicarbonate), milk protein, whole egg powder, dried egg white, spices, stabiliser (xanthan gum), preservative (sorbic acid), acidity regulator (citric acid), natural flavour.
Additives
e200
e270
e322
e322i
e330
e415
e422
e471
e500
e500ii
e541
Related Products in Desserts
Tregar Arroz con Leche con Canela
tregar
D NOVA 4
Rice Pudding (Cinnamon flavor)
Tregar
NOVA 4
Grido
Frido
E NOVA 4
Not Icecream Cookies & Cream
Not,Not Co.
D NOVA 4
Bombomzin Sabor Baunilha
Garoto
E NOVA 4
Not Icecream Super dulce de leche
Not,Not Co.
D NOVA 4
Bombón Escocés
grido
NOVA 4
Bongelata sabor tiramisú
Trendy
C NOVA 4
Arroz con leche con chocolate(10732)
Tregar
NOVA 4
Vainilla Split
Grido
E NOVA 4
Baskin Robbins, Reeses Soft Serve Parfait, Mini
Baskin Robbins
C
Torta Helada
grido
C NOVA 4