Barcode: 0036800154148
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 67.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.1 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 2.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Peas, carrots.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fresh vegetables hamburger fixin's
A NOVA 1
Spaghetti
A NOVA 1
Organic Edamame Soybeans In Pods
Nash Brothers Trading Company
A NOVA 1
Organic Chili Powder
Nash Brothers Trading Company
D NOVA 3
Organic Chili Beans
Nash Brothers
A NOVA 3
Organic Dried Pinto Beans
Yash Brothers Trading Company
A NOVA 1
Elbows codos pasta
A NOVA 1
Summer squash & onion griller fresh vegetables
B NOVA 4
Organic Instant Oatmeal
Nash Finch Company
D NOVA 4
Organic Soy Beans
Yash Brothers Trading Company
A NOVA 3
Organic Garlic Granules
Nash Finch Company
A NOVA 1
Organic dried navy beans
A NOVA 1