Barcode: 7032069731215
Steel cut Havregryn
Labels
organic
debio organic
green dot
keyhole
whole grain
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 361.0 kcal |
| Fat | 6.1 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | 11.0 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Kuttet Økologisk havre. Kan inneholde spor av hvete, rug og bygg.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tropicana
D NOVA 1
le pain grillé
pelletier
B NOVA 4
Tropicana samba
Tropicana
C NOVA 1
Tyrrells sea salt & black pepper
Tyrrells
D NOVA 4
Tropicana Smoothie Pineapple & Mango
Tropicana
C NOVA 1
Konfitüre Erdbeeren
M-Budget
D NOVA 4
Galettes de riz pour nems
Ba Sao
C NOVA 3
Smooth orange with no bits
C NOVA 1
Bagels
Thomas'
C NOVA 4
Biscottes integrales
Eliges
A NOVA 4
Nature à la Noix de coco
Alpro
B NOVA 4
Organic Tofu with Soya Beans
Vemondo (Lidl)
A NOVA 3