Barcode: 0710363578602
Steel-Libido Red
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 222.2 kcal |
| Fat | 11.1 g |
| of which saturated | 5.6 g |
| Carbohydrates | 5.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 22.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
medium chain triglyceride (MCT) oil, l-tyrosine, velvet bean (mucuna pruriens) extract (seed), rhodiola extract (root), asian ginseng (panax ginseng) extract (root), ginkgo extract (leaf), eleuthero extract (root), gotu kola extract (aerial), bioperine black pepper extract (95% piperine), ginger extract (rhizome), gelatin, purified water, glycerin, beeswax, soy lecithin, caramel color, titanium dioxide, maltodextrin
Additives
e150c
e171
e322
e322i
e422
e428
e901
Related Products in Dietary Supplements
Magtein Magnesium L-threonate
Sports Research
NOVA 4
Whey protein creamy vanilla
Sports research
NOVA 4
Isolat de Protéines de Pois Coco
NOVA 1
Collagen Peptides
Sports Research
Whey protein isolate
Sports Research
NOVA 4
Pure Whey Powder
Bulk
B NOVA 4
Omega 3 fish oil
Sports Research
NOVA 4
Decadent Blend Chia & Flax Seed Coconut & Cocoa
Spectrum,Spectrum Essentials
NOVA 1
Organic MCT Oil Powder
Sports Research
NOVA 4
Clear whey Isolate
Bulk
NOVA 4
vegan protein powder
bulk
C NOVA 4
Magnesium 500mg
Kal
NOVA 4