Barcode: 0044400134408
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 118.0 kcal |
| Fat | 5.5 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 0.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 16.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
STEELHEAD TROUT, COLOR ADDED.
Recipes with Similar Ingredients
Steelhead Scrambled Eggs
4 ingredients
Steelhead Trout Bake With Dijon Mustard
8 ingredients
Honey Steelhead Trout
5 ingredients
Baked Fish Croquettes
11 ingredients
Smoked Steelhead Trout (Salmon)
8 ingredients
Barbequed Steelhead Trout
6 ingredients
Broiled Steelhead
6 ingredients
Broiled Steelhead Trout With Rosemary, Lemon And Garlic
9 ingredients
Steelhead Trout With A Creamy Tarragon Sauce
7 ingredients
Steelhead Trout With Leeks And Mustard Cream
8 ingredients
Whiskey-Glazed Salmon
12 ingredients
Mustard-Crusted Trout
9 ingredients
Related Products in Undefined
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4