Barcode: 20080723
Stege- og bagemargarine
by Vita D'or
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
made in denmark
Available in
denmark
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 720.0 kcal |
| Fat | 80.0 g |
| of which saturated | 29.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Palmeolie, rapsolie, vand, 1,2% salt, emulgatorer (lecithin, mono - og diglycerider af fedtsyrer), aroma, surhedsregulerende middel (citronsyre), farve (beta-caroten), vitamin A, vitamin D. Palmeoliens oprindelse: EU/ikke EU.
Additives
e160a
e160ai
e322
e322i
e330
e471
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Multi Grain Cheerios
General Mills
C Eco-Score D
Olivenöl
Primadonna
B NOVA 2 Eco-Score E
Pâtes spaghetti n°5 1kg
Barilla
A NOVA 1 Eco-Score A
PET 1L OCEAN SPRAY CLASS
Ocean Spray
E NOVA 4 Eco-Score D
Masło orzechowe
Sante
C NOVA 4 Eco-Score E
Gazpacho Tradicional Mercadona
Hacendado
A NOVA 3 Eco-Score A
Amandes Décortiquées
Alesto,LIDL
A NOVA 1 Eco-Score E
L’original
Maille
C NOVA 4
Arôme vanille
Vahiné
NOVA 4 Eco-Score C
NAKED Organic Tofu
The Tofoo Co
A NOVA 3
Granola baja en azúcares
Hacendado
A Eco-Score C
Corn Flakes
Kellogg's
D NOVA 3 Eco-Score D