Barcode: 7610057000231
Süessmost
by Ramseier
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
pasteurized
made in swiss
Categories
Available in
france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.3 g |
| of which sugars | 11.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Schweizer Apfelsaft (90%) und Schweizer Birnensaft (10%) aus Konzentrat, Kohlensäure.
Additives
e290
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Konfitüre Delicia Aprilosen
Hero
C NOVA 4 Eco-Score B
Polpa de Tomate com Cebola e Alho
Hacendado
C NOVA 4 Eco-Score A
Tomate Triturado
Continente
B NOVA 1 Eco-Score A
Bio-Joghurt & Knuspermüsli
BioBio, Netto MD
C NOVA 4
Glück passiert aus Schwarzkirschen
Glück
NOVA 4
Crackies de Arroz Biológico Integral sem Sal
Caçarola
B Eco-Score A
Framboises biologiques
nature's touch
A NOVA 1 Eco-Score C
Корнишоны по-французски
Дядя Ваня
C NOVA 3
Vitalis Müsli weniger süß - Knusper Früchte
Dr. Oetker, Vitalis
C NOVA 4 Eco-Score B
Almond butter
Maratha
C NOVA 2
Klare Gemüsebrühe
Cenovis
NOVA 4
Creme Vegetal Culinário
Continente,SONAE
E NOVA 4 Eco-Score C