Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 485.0 kcal |
| Fat | 22.2 g |
| of which saturated | 10.1 g |
| Carbohydrates | 66.2 g |
| of which sugars | 18.1 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
[Plane Taste] Wheat Flour (from Japan), Sugar Beet, Vegetable Oil, Shortening, Margarine, Sweetened Condensed Skimmed Milk, Table Salt, Invert Type Liquid Sugar, Modified Starch, Raising Agent (E477, E475, E491), Egg Shell Calcium, Cellulose, Emulsifier (E500(ii), E341(ii)), Antioxidant (Vitamin C, Vitamin E), Flavour, Colourant (Carotene). [Cocoa Taste] Wheat Flour, Sugar Beet, Vegetable Oil, Shortening, Margarine, Cocoa Powder, Sweet ened Condensed Skimmed Milk Table Salt, Invert Type Liquid Sugar, Modified Starch, Raising Agent (E477, E475, E491), Egg Shell Calcium, Cellulose, Emulsifier (E500(ii), E341(ii)), Antioxidant (Vitamin C, Vitamin E), Flavour, Colourant (Carotene) Contains cereal containing gluten, egg, milk, soybean and their products.
Additives
Related Products in Snacks
Double sensation
Révillon
La poule noir
Révillon Chocolatier
La poule - Lait - et ses petits œufs lait et blanc
Révillon Chocolatier
Papillote
F.M confiseur chocolatier, FM. Confiseur Chocolatier
Chocolats fourrés au praliné
Papillotes Praliné
Les Papillotes Praliné - Assortiment Noir & Lait
Chocolaterie du Forez
Pure sensation
Révillon
Les papillotes
RÉVILLON, Révillon Chocolatier
Double sensation
Révillon
Les papillotes
Révillon
Extra blond
Réveillon Chocolatier
Assortiment de chocolats
Chocolaterie du Forez