Barcode: 0739148100807
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 57.1 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Flour, fresh whole egg. soybean oil. salt, sugar, natural & artificial flavors
Related Products in Snacks
Sausage sticks
Old Wisconsin
E NOVA 4
Garlic Hummus + Chipotle Chicken Breast
Pure Mediterranean Foods.
B NOVA 4
Chicken roasted red pepper hummus + bbq seasoned chicken breast
C NOVA 4
Pita chips
D NOVA 3
Traditional hummus + oven-roasted chicken breast
A NOVA 4
Garlic hummus + chipotle chicken breast
B NOVA 4
Magdalenas sponge cakes
D NOVA 4
Blue corn
Trader Joe's
B NOVA 3
Hummus Plus, Traditional Hummus + Oven-Roasted Chicken Breast
Pure Mediterranean Foods
B NOVA 4
Protein & Fiber Bars, Cupcake Batter
Thinkthin Llc
D NOVA 4
Magdalenas sponge cakes
D NOVA 4
Garlic Hummus + Garlic Herb Chicken Breast
Grecian Delight Inc
B NOVA 4